מחיר למשתכן

ברכותינו לזוכים במכרז למשתכן!

חברתנו נערכת בימים אלה לקבל את פרטי הזוכים ממשרד הבינוי והשיכון בימים הקרובים נעלה באתר זה מידע זמין עבורכם הכולל הסבר ומידע על התהליך כולו ובכלל זה בחירת הדירה וחתימת הסכם מכר.

מחיר למשתכן

מחיר למשתכן - מה חשוב לדעת

מי שניגש היום וזוכה במכרזים של מחיר למשתכן, אלה הם יזמים וחברות קבלניות המציגים את המחיר הכי נמוך. אבל משרד השיכון מצא דופי בכך שרוכשי הדירות בקומות הנמוכות משלמים כמו דיירי הקומות הגבוהות. כדי להתאים את הפרויקט של מחיר למשתכן לשוק החופשי (מכיוון שכאמור אחוז ממנו כן ניתן לרכישה ע"י מי שלא זכאי למחר למשתכן), פועל משרד השיכון כמו שפועל שוק הנדל"ן ובו דירה בקומה עליונה עולה יותר מאשר דירה בקומה נמוכה.

נוצר מצב בתוכנית מחיר למשתכן שאנשים שזכו בדירות בקומות נמוכות בכל מיני פרויקטים, ויתרו על העסקה, כי היום אנשים לא מתייחסים רק לבית, אלא גם רוצים נוף.

מחיר למשתכן
מחיר למשתכן

לחכות 5 שנים ולקבל דירה במחיר כדאי

הפנייה של משרד השיכון גם אל משפרי דיור היא בגלל הדרישות הגדולות מצד מועמדים לרכישת דירות חדשות ממשרד השיכון במסגרת מחיר למשתכן ולא מקבלנים.

העובדה שאפשר לחכות בתור אפילו 5 שנים אבל בסוף לרכוש דירה במחיר מוזל ואטרקטיבי, קורצת לאנשים רבים וגם לאנשים שהם בעלי דירות אבל רוצים לשפר את תנאי החיים שלהם.

משרד השיכון מצדו פועל כדי לפנות לכמה שיותר קהלים ומגזרים, גם בשינויי המחיר של דירות נמוכות לגבוהות. בחלק מהפרויקטים של מחיר למשתכן כבר מראש יש 20% ויותר דירות לשוק החופשי, כדי לתת תמריץ לקבלנים להשתתף בתוכנית. כך שאם הם לא מרוויחים בגדול בפרויקטים של מחיר למשתכן, הם יוכלו לאזן את הרווחים שלהם מרוכשי הדירות מהשוק החופשי.

השאירו פרטים למידע נוסף

מחיר למשתכן- מטה הדיור הלאומי

ועדת שיכון ופיתוח במטה הדיור הלאומי היא ששינתה את התקנות והם כבר נכנסו ותקפים בפרויקטים של מחיר למשתכן במודיעין ובעכו. עפ"י התקנות האלה מי שירכוש דירה בקומה שנייה למשל בבניין בפרויקט של מחיר למשתכן בן תשע קומות, יקבל עוד 3% הנחה. מי שירכוש דירה בקומה השלישית יקבל 3% הנחה ועל דירה בקומה הרביעית יהיה רק אחוז אחד הנחה. משרד השיכון מסביר כי ההנחה שיתנו הקבלנים לרוכשי הדירות בקומות הנמוכות, תחזור אליהם בתוספת המחיר של רוכשי הדירות בקומות העליונות.

מחיר למשתכן
מחיר למשתכן

מחיר למשתכן – גם למשפרי דיור

עד היום קבעו תנאי תוכנית מחיר למשתכן תנאי בל יעבור שמי שזכאי להשתתף בהגרלה של מחיר למשתכן, צריך להיות נטול דירה.

החל מספטמבר 2017 כך על פי הודעת הדיור באוצר, ייפתחו המכרזים של מחיר למשתכן גם למשפרי דיור. אנשים שרוצים לשפר את תנאי חייהם ומחזיקים בדירה.

שיווק דירות מחיר למשתכן גם למשפרי דיור, נועד להפוך את התוכנית למובילה בתחום שיווק דירות חדשות. בנוסף לכך הוחלט כי רוכשי דירות במסגרת תכנית מחיר למשתכן בקומות נמוכות יזכו להנחה נוספת על המחיר האטרקטיבי של מחרי למשתכן, ומאלה שירכשו דירות בקומות העליונות, יוכל הקבלן לבקש תוספת.

משפרי הדיור יוכלו לגשת להירשם לתוכנית ולגשת להגרלה רק על דירות שהשיווק שלהם לזכאים חסרי הדיור נכשל ולרכוש אותן במחיר דירות מחיר למשתכן.