איך בוחרים איפה לקנות דירה חדשה?

קניית דירה חדשה זהו רגע מכונן בחיים של כל אזרח במדינת ישראל. זה מתחיל בחלום קטן שגדל עם הזמן ומבשיל עד לכדי ההחלטה הממשית לקניית דירה. החלום הזה דורש המון השקעה ומחשבה מראש, החל מחיפוש והשוואת המשכנתא הכי משתלמת, שנים של חסכון ועבודה מאומצת. לבסוף, נותר לנו רק לבחור באיזה אזור אנחנו רוצים לרכוש דירה חדשה ממגוון הדירות שיש, דירות חדשות באשקלון? בתל-אביב? ואולי בכלל בצפון הארץ. זוהי שאלה חשובה מאוד שכדי לענות עליה נצטרך להתייחס לפרמטרים שונים והתשובה תלויה בהתאם לאופיו ולצרכיו של רוכש הדירה.

מה חשוב שנברר לפני שנבחר איפה לקנות דירה?

בהכללה, ישנם שני סוגי אנשים שמעוניינים לרכוש דירה. ישנם אנשים שמעוניינים בדירה חדשה למגורים ויש את אלו שמחפשים דירה להשקעה. דירות מקבלן יכולות לתת מענה לשניהם, בהתאמה לצרכיו של רוכש הדירה. לאחר ששאלנו את עצמנו האם אנו מעוניינים בדירה חדשה על מנת להתגורר בה או שתהיה עבורנו כהשקעה כלכלית, נרצה לשאול את עצמנו מספר שאלות.

הפרמטרים לבחירת אזור הדירה החדשה

  • קרבה לנכס – זהו מדד חשוב ביותר מכיוון שיש לו השפעה גדולה על איכות חיינו. גם כאשר רוכשים דירה להשקעה וגם בדירה למגורים, אנו נשאל את עצמנו איך המרחק הנוכחי מהנכס החדש משפיע עלינו.
  • אופי האזור ומיקומו – סגנון האנשים הייחודי לכל עיר ותנאי הסביבה השונים הינם גורמים מאוד משמעותיים בבחירת אזור לרכישת דירה. למשל, אנשים שאוהבים את הים ומצד שני לא מתחברים לצפיפות ולמצוקת החנייה של המרכז יכולים למצוא דירות חדשות באשקלון שיכולות לענות בדיוק על הצורך שלהם. 
  • הון עצמי – מרכיב חשוב ביותר בבחירת אזור הדירה החדשה אותה אנו מעוניינים לרכוש, מכיוון שיש הבדל משמעותי בין כל אזור. מחיר דירה חדשה במרכז לעומת דירה בפריפריה ודאי ידרוש מאתנו הון עצמי שונה שלרוב יהיה גבוה יותר במרכז הארץ.
  • הרווח הצפוי – דירות מקבלן יכולות לגדול בשווי ערכם הכספי בהתאם לשלבי הבנייה ובמיקום הנכס.

כל אלו פרמטרים חשובים שיכולים להנחות אותנו היכן לרכוש דירה חדשה. בחרו בצורה מושכלת היכן תרצו לקנות את הדירה שלכם כיוון שמדובר בהשקעה גדולה וזה לא משהו שאתם רוצים להקל בו ראש.

פנו עוד היום לפרץ בוני הנגב!