מדוע כדאי גם לישראלים שמתגוררים בחו"ל לרכוש נדל"ן ישראלי?

הרבה מאוד ישראלים מתגוררים בחו"ל וביניהם ישנם מחפשי הזדמנויות להשקעה. חלקם לומדים בימים אלה לתארים מתקדמים. יש שנמצאים בשליחות מטעם המדינה או מטעם מעסיק במגזר העסקי (רילוקיישן). ישנם ישראלים שמנסים לפתח עסק בחו"ל אך קשובים לכל מיני הזדמנויות אחרות. לא משנה כל כך מהו התפקיד או מה מסגרת הזמן ששוהים בחו"ל, כדאי להביא בחשבון דבר חשוב. גם לישראלים שמתגוררים בחו"ל כדאי לרכוש נדל"ן ישראלי. שואלים מדוע, איך זו השקעה מוצלחת בעת הנוכחית? אנחנו עונים.

פיזור השקעות איכותי

נניח שאתם מתגוררים בחו"ל מכיוון שאושרה לכם אזרחות באותה מדינה ואתם כרגע מצליחים מאוד בפעילותכם העסקית. יש לכם אולי הון לא קטן שפנוי לצורך השקעה. רכישת נדל"ן ישראלי מוכיחה את עצמה כאפיק סולידי ואפילו רווחי, לאורך הרבה מאוד שנים. אי לכך, נדל"ן בארץ מהווה סוג של פיזור השקעות איכותי. לצד השקעה באפיקים אחרים, בחו"ל או בארץ, במניות או בקרנות, שווה להקצות מקום גם לנדל"ן הוותיק והטוב.

נדל"ן ישראלי – דווקא כשמתגוררים בחו"ל

דווקא בשעה שמתגוררים בחו"ל, זה הזמן הכי טוב ונוח לחפש הזדמנויות. כאשר אין איזה מועד שבו חייבים להיכנס לבית חדש, למשל כי שנת הלימודים של הילדים מתחילה. ולא לחוצים לחתום על חוזה, מכיוון שחוזה השכירות מסתיים ופשוט חייבים כבר לקנות בית למגורים. כשמתגוררים בחו"ל, אפשר לאתר הזדמנויות לא רק בעזרת לוחות מקוונים או מתווכים אלא גם בפניה לחברות קבלניות מובילות. אפשר לקנות נכס בנוי או נכס על הנייר, כלומר נכסים שצפויים להתחיל להיבנות בתוך חודשים או אפילו כמה שנים. בצורה כזאת מעניק הקבלן הנחה מאוד משמעותית.

כיום משכירים אחר כך מתגוררים

נניח שיש לכם אזרחות פורטוגלית או אישור עבודה בארה"ב ואתם כיום מתגוררים בשכירות בבית נאה. יכול מאוד להיות שבעתיד תרצו לגדל את ילדיכם בארץ. מאוד יכול להיות שאתם אפילו יודעים שבתוך כמה שנים תחזרו לארץ או שזו לכל הפחות בגדר אפשרות. משום כך יש תועלת נוספת ברכישת נכס בארץ. ראשית, זהו נכס שיניב לכם בינתיים תשואה נאה כאשר תשכירו אותו למשפחה טובה או לסטודנטים. שנית, כאשר תגיעו בעתיד ארצה, לבד או עם ילדיכם, יהיה לכם בית מן המוכן, שתוכלו להתגורר בו.

קל לקבל משכנתא בתנאים טובים

אם יש לכם אזרחות פורטוגלית ואתם מתגוררים כבר כמה שנים בחו"ל, נבקש להזכיר משהו חשוב. רכישת נדל"ן ישראלי קלה כיום יותר מתמיד. סביבת הריבית בארץ נמוכה מאוד. כלומר, אפשר לקבל משכנתא בתנאים ממש טובים. יש צורך בהון עצמי לא גדול וכל בנק כמעט ישמח להלוות לכם משכנתא לקניית נכס. בהנחה שצפויה לכם הכנסה משכירות, אתם אפילו לא תצטרכו להקצות יותר מדי כסף לצורך החזר ההלוואה. יתכן אפילו שיישאר לכם עודף לאחר קבלת דמי השכירות. על כל פנים, רכישה של נדל"ן בישראל אפשרית גם ללא הון עצמי גדול.

לא רק בדירה שווה להשקיע

אם אתם מתגוררים בחו"ל ואתם לא מחפשים השקעה כדוגמת דירה, יש עוד המון אפשרויות ששווה לשקול. למשל, שוק השכירות של משרדים או חנויות באזורי ביקוש מזמן הרבה מאוד הזדמנויות. במקומות שבהם ישנה תנופת פיתוח ובניה של שכונות, יש ביקוש גם לשטחים לתעשייה, מסחר, חנויות ומוקדי בילוי. אפשר להשקיע כל סכום, קטן או גדול. בדומה לנדל"ן למגורים, גם לצורך רכישת נדל"ן מסחרי ועסקי אין חובה בהכרח בהשקעה משמעותית של הון עצמי. ניתן להיעזר במשכנתא בתנאים מאוד טובים. פנו עוד היום לפרץ בוני הנגב!